بلبرینگ ایگرگ

بلبرینگ ایگرگ

بلبرینگ ایگرگ نام فارسی Y BEARING می باشد و یکی از انواع بلبرینگ  است که در بورس بلبرینگ عباسی انواع آن با مارک های گوناگون وجود دارد .بلبرینگ ایگرگ گونه ی تغییر یافته ی بلبرینگ های شیار عمیق هستند  . بلبرینگ های ایگرگ با تثبیت شافت مورد استفاده قرار میگیرند و در انواع مختلفی طراحی وتولید خواهند شد . روشهای قرارگیری بلبرینگ های ایگرگ باسیار بلبرینگ ها مقداری متفاوت است و بصورت های زیر مورد استفاده قرار خواهد گرفت :

با انطباق داخلی

با طوقه قفلی نا متقارن

با سیستم پیچ بی سر

با بوش تبدیلی

 

تثبیت در بلبرینگ های ایگرگ :

روش تثبیت بلبرینگ های ایگرگ با سیستم پیچ بی سر به گونه ای است که در رینگ داخلی دو پیچ بدون سر هستند و با همین پیچ های بدون سر می توانیم بلبرینگ را تثبیت کنیم .

" در بلبرینگ های ایگرگ با سیستم پیچ بدون سر بیشتر در مواردی استفاده می شود که چرخش شافت متغیر است ."

در بلبرینگ های ایگرگ دو سوراخ برای روغن کاری در حلقه ی خارجی آنها قرار دارد . البته در برخی موارد شاهد بلبرینگ های ایگریگی هستیم که دارای یک سوراخ و یا ممکن است بدون سوراخ روغن کاری باشند که برای تولید این نوع طراحی نیز دلایلی وجود دارد . 

نوع دیگر بلبرینگ های ایگرگ ، بلبرینگ ایگرگ با طوقه ی قفلی نامتقارن است . این نوع دارای پیچ بدون سر است .اینو مدل دارای دو نوع با حلقه ی داخلی از یک سمت کشیده شده و یا از حلقه ی داخلی از دو سمت کشیده شده می باشد . در این نوع بلبرینگ ها معمولا سوراخ خایی در حلقه ی خارجی آنها وجود دارد که از طریق آنها روانکاری انجام می پذیرد .

بلبرینگ ایگرگ

موارد استفاده ی بلبرینگ های ایگرگ با طوقه ی قفلی نامتقارن زمانی است که جهت چرخش شافت ثابت و به یک سمت می باشد . وجود حلقه ی کشیده شده باعث تثبیت بیشتر شافت می شود .

 

بلبرینگ ایگرگ با بوش تبدیلی : 

این نوع بلبرینگ زمانی استفاده میشود که وسیله ی مورد نظر دارای تغییر چرخش بالای است و روغن کاری در این نوع بلبرینگ از طریق سوراخ های تعبیه شده در رینگ خارجی انجام کی پذیرد . در برخی از موارد سوراخی برای روغن کاری وجود ندارد که برای مصارف مخصوص استفاده می شود .

 

در بلبرینگ های ایگرگ با تثبیت تطبیق داخلی  توسط منطبق کردن داخلی تثبیت شده و سپس بلبرینگ جا زده می شود . این نوع بلبرینگ ها نیز ممکن است دارای دو سوراخ ، یک سوراخ و بدون سوراخ جهت روغن کاری باشند که بستگی به نوع استفاده ی کاربری طراحی و تولید خواهند شد .

برای مشاهده ی پسوند ها و پیشوند ها در بلبرینگ ها جهت شناسایی نوع بلبرینگ و مشخصات و خضوضیات آنها به صفحه ی شماره فنی بلبرینگ مراجعه نمایید . 

برای مثال بلبرینگ های ایگریگی که دارای پسوند  b  هستند برای چرخش بالا و چرخش های متغیر مورد استفاده قرار میگیرند و قابلیت تحمل تغییر ناگهانی چرخش را دارا می باشند .

بلبرینگ ایگرگ

کاسه نمد در بلبرینگ های ایگرگ : 

نوع کاسه نمد استفاده شده در این نوع بلبرینگ از نوع مالش هست . 

 

جنس قفسه بلبرینگ ایگرگ : 

جنس قفسه نیز ممکن است فیبیری با فولادی باشد .

 

با کدهای حک شده در روی بلبرینگ ها به تمامی موارد ذکر شده و سایر موارد بلبرینگ ها آشنا خواهید شد . نوع بلبرینگ ، جنس آن ، جنس قفسه ، وجود کاسه نمد ، جنس کاسه نمد ، وجود یا عدم وجود سوراخ روغنکاری و تمامی موارد در کد های روی بلبرینگ ها قابل تشخیص می باشد .

گروه صنعتی عباسی وارد کننده ی تمامی محصولات مرتبط با بلبرینگ و رولبرینگ شامل محصولات اورینگ ، پکینگ ، گریس و روغن های صنعتی ، کاسه نمد و ... در ایران . بهترین ها را از ما بخواهید . پایین ترین قیمت به دلیل واردات مستقیم و بدون واسطه . 

با آرزوی سلامتی  وموفقیت روز افزون برای شما - مدیریت گروه صنعتی عباسی