رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی با نام انگلیسی Needle Roller Bearing یکی از ده ها مدل رولبرینگ تولید شده توسط کارخانجات معتبر بلبرینگ می باشد . رولبرینگ های سوزنی نیز مانند سایر بلبرینگ و رولبرینگ ها در ابعاد مختلف و با جنس قفسه های متنوع و ساختار های متفاوت به همراه آپشن های متنوعی طراحی و تولید خواهند شد .

رولبرینگ سوزنی با غلطک های سوزنی شکل و یاتاقان تشکیل می شوند . دلیل نام گذاری رولبرینگ سوزنی ، وجود غلطک های ظریف و نازک و سوزنی شکل می باشد .

رولبرینگ سوزنی قابلیت تحمل بار بالایی دارد و در دو شکل کلی تولید می شوند : رولبرینگ سوزنی پشت باز و رولبرینگ سوزنی پشت بسته . این مدل ها می تواند به همراه بوش یا بدون بوش باشد که بستگی به نوع کاربری آنها مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

وجود فضای خالی زیاد و شکل رولبرینگ سوزنی باعث می شود که مواد روغن کاری ( گریس ) زیادی در خود قرار دهد و همین امر موجب می شود که برای مدت طولانی نیاز به روانکاری مجدد نداشته باشند .

انواع رولبرینگ سوزنی می تواند دو مدل از نظر تحمل بار داشته باشند : رولبرینگ سوزنی تک ردیفه که دارای یک ردیف غلطک سوزنی هستند و رولبرینگ سوزنی دو ردیفه که دارای دو ردیف غلطک سوزنی شکل هستند و باعث می شود قابلیت تحمل بار بیشتریرا نسبت به نوع تک ردیفه داشته باشند .

رولبرینگ سوزنی

جنس رولبرینگ سوزنی :

اصولا جنس رولبرینگ های سوزنی از فولاد کربن – کروم می باشد که باعث استحکام و مقاومت بیشتر آن خواهد شد .

رولبرینگ سوزنی می تواند شیار دار طراحی شود که مورد استفاده ی خود را دارد . و از انواع با رینگ و بدون رینگ نیز در مورادی استفاده خواهد شد .

رولبرینگ سوزنی با پوسته ی کشیده شده : این مدل رولبرینگ حلقه ی بیرونی ظریفی داشته و ضخامت آن بسیار کم است اما قابلیت تحمل بار زیادی را دارا می باشد .رولبرین سوزنی با پوست کشیده شده می تواند در دو نوع ته باز و ته بسته باشد .

 

جنس قفسه رولبرینگ سوزنی :

رولبرینگ سوزنی نیز مانند اکثر بلبرینگ و رولبرینگ ها دارای قفسه هایی از جنس های مختلف است که هر کدام مورد مصرف خود را دارند .

قفسه فولادی

قفسه ی فیبری

رولبرینگ سوزنی

پسوند های رولبرینگ سوزنی :

این پسوند ها برای شناسایی رولبرینگ ها و تشخیص آپشن های رولبرینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد که در صفحه ی شماره فنی بلبرینگ توضیحات جامع تری در این مورد داده شده است .

پسوند RS به نشانه ی وجود کاسه نمد در یک طرف برینگ است

پسوند 2RS به نشانه ی وجود کاسه نمد در دو طرف برینگ می باشد .

پسوند TN9 نشانه ی فیبری بودن جنس قفسه است

 

گروه صنعتی عباسی مرکز واردات ، تهیه و پخش انواع بلبرینگ ، رولبرینگ ، روغن های صنعتی ، اورینگ ، پکینگ ، انواع گریس ، مواد پلیمری و سایر ملزومات صنایع در ایران در خدمت هم میهنان عزیمان می باشد . قیمت های بسیار مناسب به دلیل واردات مستقیم و حذف واسطه ها

با آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما – مدیریت گروه صنعتی عباسی