بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد نام فارسی Thrust Bearing می باشد که از انواع بلبرینگ ها می باشد . این نوع بلبرینگ تنها قابلیت تحمل بار محوری را دارد . بلبرینگ کف گرد نیز مانند سایر بلبرینگ ها دارای انواع مختلفی است . انواع بلبرینگ کف گرد دو نوع کلی بلبرینگ کف گرد یک ردیفه و بلبرینگ کف گرد دو ردیفه می باشد .

 

بلبرینگ کف گرد یک ردیفه :

بلبرینگ کف گرد یک ردیفه با نام انگلیسی single Direction Ball Bearings قابلیت تحمل بارهای محوری از یک سمت را دارند . قفسه ی این نوع بلبرینگ برنجی یا فولادی می باشد که بر اساس نوع استفاده متغیر می باشد .

ترتیب قرار گیری و ساخت بلبرینگ کف گرد یک ردیفه : واشر دارای شیار گوی ، قفسه ، گوی ، واشر گوی .

 

نکته مهم : بلبرینگ های کف گرد یک ردیفه تنها قادر به تحمل بارهای محوری از یک طرف را دارا می باشند و نمی توانند بارهای شعاعی و بار های دو طرفه ی  محوری را متحمل شوند .

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد دو ردیفه با نام انگلیسی Double Direction Ball Bearings قابلت تحمل بارهای محوری از دو طرف را دارند . اما مانند بلبرینگ کف گرد یک ردیفه نمی توانند بارهای شعاعی را تحمل کنند . جنس قفسه ی این نوع بلبرینگ برنجی یا فولادی است . در برخی مواردواشر های استفاده شده در این نوع بلبرینگ قوس دار ساخته می شود .اما اصولا واشر بلبرینگ های کف گرد دو ردیفه مسطح است .

ساختار بلبرینگ کف گرد دو ردیفه >>> دو واشر شافت که دارای شیار گوی هستند + قفسه +دو ردیف گوی + قفسه + واشر شافت 

 

بلبرینگ های کف گرد دارای نوع مشابهی به نام رولبرینگ کف گرد می باشند با تفاوت اینکه به جای گوی از غلطک استفاده شده و قابلیت تحمل بار بالاتری دارند .

گروه صنعتی عباسی مرکز تهیه و پخش انواع بلبرینگ و رولبرینگ ، روغن های صنعتی ، اورینگ ،پکینگ ، و سایر ملحقات در ایران . قیمت های بسیار مناسب به دلیل واردات مستقیم و حذف واسطه ها .

با آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما - مدیریت گروه صنعتی عباسی